اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان
دستاوردهای نخبگان افغانستانی در نمایشگاه پژوهش و فناوری مشهد

نمایشگاه گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برپا شد.

غرفه افغانستان که با همت نهادهایی از جمله اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان، بنیاد نخبگان مهاجرین افغانستان، بنیاد حمایت از محصلین افغانستان و با حمایت اداره اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی در روزهای ۱۹ تا ۲۳ آذرماه در مکان نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار گردید و مورد بازدید عموم مردم، دانشجویان، نخبگان و مسئولین ایرانی و افغانستانی از جمله آقای هاشمی رئیس اداره اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، آقای زراعتی معاون سیاسی امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، آقای دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر احمد شاه فرهت، استاد جعفری هنرمند افغانستانی، آقای رحیمی مسئول فرهنگی کنسولگری مشهد، جمعی از تجار افغانستانی، مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی، آقای سیفی رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل، آقای سروری رئیس جامعه ورزشکاران،جمعی از طلاب جامعه المصطفی ، رئیس مبارزه با مواد مخدر در خراسان رضوی، آقای صولتی رئیس سازمان ریلیف، آقای راجی فعال فرهنگی، و شاعرانمان خانم حسین زاده و آقای سید ابوطالب مظفری قرار گرفت.

در بیستمین نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی، برای نخستین بار افغانستانی‌های مقیم خراسان رضوی حضور یافته و در این نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی و فرهنگی نخبگان و پژوهشگران به نمایش گذاشته شد.

در این نمایشگاه آثاری در حوزه‌های پزشکی، مهندسی، علمی و پژوهشی و همچنین پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان و همچنین آثار شاعران و نویسندگان در حوزه ادبیات و هنر و آثار نخبگان قرآنی و ورزشی مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

از آثار برتر در فرصت مناسب تجلیل به عمل خواهد آمد و امیدواریم که این فرصتی باشد برای برگزاری نمایشگاه‌های دیگری که افغانستانی‌های مقیم ایران با گام‌های محکم‌تری بتوانند در این عرصه حضور پیدا کنند.

در این نمایشگاه آثار ارسالی در چند بخش به نمایش گذاشته شد، که بخش اول مربوط به شخصیت‌های پیشکسوت بود و در بخش دیگر آثار دانشجویان به نمایش گذاشته شد.

آثار هرمندان و سینماگران افغانستان نیز جایگاه بسیار ویژه ای داشت که مورد استقبال نیز مواجه شد.

مسئولان و پژوهشگران ایرانی از غرفه افغانستان بسیار استقبال کردند و با آثار پژوهشی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی مهاجرین از نزدیک آشنا شدند.

در پایان نمایشگاه غرفه افغانستان عنوان برترین غرفه را به خود اختصاص داد و لوح تقدیر دریافت کرد.

دستاوردهای نخبگان افغانستانی در نمایشگاه پژوهش و فناوری مشهد

دستاوردهای نخبگان افغانستانی در نمایشگاه پژوهش و فناوری مشهد

دستاوردهای نخبگان افغانستانی در نمایشگاه پژوهش و فناوری مشهد

دستاوردهای نخبگان افغانستانی در نمایشگاه پژوهش و فناوری مشهد