اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش مراسم اختتامیه طرح از شبنم قربان تا باران غدیر اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان
این مراسم که با حضور پرشور میهمانان و چهره های علمی، ادبی، فرهنگی و هنری و دانشجویان در تاریخ ۹۶/۰۶/۱۸ مصادف با عید بزرگ غدیر در مکان فرهنگسرای قلم برگزار شد‌‌؛ برنامه و جشن اختتامیه طرح از شبنم قربان تا باران غدیر اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان با همکاری مؤسسات و نهادهای اجتماعی بنیاد سفیران سلامت و پرنیان مهر امید بود.

 

در ابتدای مراسم پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی دو کشور و معرفی دو مجری برنامه، سرکار خانم شهبازی و جناب آقای باقریان، مسئول کمیسیون فرهنگی جناب آقای سید محمد باقر حسینی ضمن خوش آمد گویی و تبریک عید بزرگ غدیر خم و معرفی بخش های مختلف این طرح کوتاه مدت، نوید اجرای طرحی بلند مدت را به اقشار محروم جامعه دادند و از  تمامی دست اندرکاران برگزاری طرح به ویژه بنیاد سفیران سلامت و سایر یاری گران این طرح تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

شروع مراسم با قرائت قرآن مجید

 

زمزمه سرود ملی ایران و افغانستان

 

سخنرانی مسئول کمیسیون فرهنگی جناب آقای سید باقر حسینی

 

سپس جناب آقای علی حسینی با دکلمه خوانی زیبا در رابطه با مقام والای حضرت علی( ع) حاضرین را مستفیض نمودند.

دکلمه آقای علی حسینی

 

در ادامه سرکار خانم دکتر هما میرزا وزیری مدیر موسسه فرهنگی هنری پرنیان مهر امید با صحبت های صمیمی خویش موضوع پایان نامه خود را در رابطه با نقش ادبیات در ارتباطات و تاثیر آن بر جامعه و مطالعات فراوان به ویژه مثنوی را با حضار در میان گذاشتند.

سخنرانی خانم دکتر هما میرزاوزیری

 

سخنرانی دبیر اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان جناب آقای سید محمد حسینی در رابطه با نقش دانش و دانشجو در جامعه و پیشرفت جوامع، به اثر این نقش مهم اشاره و از تاثیرات مهم دانشجویان در سرنوشت کلی جامعه و مسئولیت دانشجویان در قبال آحاد ملت یاد نمودند.

سخنرانی دبیر اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان جناب آقای سید محمد حسینی

 

همچنین در این مراسم سرکار خانم دکتر پورافروز دکترای مدلسازی شناختی مطالبی علمی و عملی در رابطه با ذهن آگاهی ارائه نمودند.

سخنرانی خانم پور افروز
دکترای مدلسازی شناختی
موضوع: ذهن آگاهی

 

در بخش ویژه برنامه و در قسمت سخنرانی مذهبی پس از تبریک، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد حسینی حنیف صحبت هایی در رابطه با واقعه غدیر و دیدگاه ها و نگاه های مختلف نسبت به این رویداد عظیم و فرخنده نکاتی مفید و قابل توجه را برای حضار در مراسم به طور خلاصه شرح و بسط فرمودند.

 

 

حضور خانواده‌ها

 

حضور دانشجویان،‌ هنرمندان و فرهنگیان جامعه افغانستان

 

سفیران سلامت

 

مهمانان ویژه

 

و سپس گروه تئاتر مهاجر با اجرای فرح بخش خود حاضرین را مشعوف ساختند.

نمایش گروه تئاتر مهاجر

 

از دیگر بخشهای این جشن گفته های  جناب آقای جعفر محمدی مسئول کمیسیون روابط عمومی اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان در خصوص عملکرد شورای مرکزی به حضار محترم در طی فعالیت های این دوره بود و در ایراداتشان به اهداف کلی شورای مرکزی برای ۶ ماه آتی و لزوم حمایت و همکاری دانشجویان و ارگانهای مرتبط اشاره کردند و برای پیشرفت های روز افزون اتحادیه ابراز امیدواری نمودند.

سخنرانی مسئول روابط عمومی جناب آقای جعفر محمدی
موضوع: گزارش عملکرد اتحادیه

 

 

 

 

در بخش پایانی این مراسم، شب شعر ویژه با حضور بانوی غزل افغانستان سرکار خانم زهرا حسین زاده و خوانِش تازه ترین غزلشان که به مناسبت این روز بزرگ و مقام والای امیر مؤمنان علی( ع) سروده شده بود به سروران داخل سالن هدیه شد و نویسنده توانا جناب آقای محمد شریفی در رابطه با ادبیات به بحث و تبادل نظر با شاعر جوان جناب آقای عباس رضایی پرداختند.

شب شعر
با حضور بانوی غزل افغانستان خانم زهرا حسین زاده
نویسنده توانا آقای محمد شریفی
و شاعر جوان آقای عباس رضایی

 

این مراسم با اهداء جوایز به تنی چند از
منتخبین به پایان رسید.

مراسم اهدای جوایز
پایان…