اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان

ﺷَﻬْﺮُ ﺭَﻣَﻀَﺎﻥَ ﺍﻟَّﺬِﻱَ ﺃُﻧﺰِﻝَ ﻓِﻴﻪِ ﺍﻟْﻘُﺮْﺁﻥُ ﻫُﺪًﻯ ﻟِّﻠﻨَّﺎﺱِ ﻭَﺑَﻴِّﻨَﺎﺕٍ ﻣِّﻦَ ﺍﻟْﻬُﺪَﻯ ﻭَﺍﻟْﻔُﺮْﻗَﺎﻥِ … (بقره آیه ۱۸۵)

✅ اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان به منظور بررسی اهمیت علم آموزی در جامعه مهاجر و تحلیل شرایط فعلی افغانستان، گردهمایی و محفل بزرگ دانشجویی در تاریخ چهارشنبه ۱۷/۳/۱۳۹۶ واقع در مسجد قمر بنی هاشم (ع) خیابان امام خمینی برگزار نمودند.

👈 این برنامه که با اجرای آقای مجتبی محمدی و تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری دانشجو جناب آقای کاظم سلطانی آغاز گردید،
مسئول محترم کمیسیون فرهنگی جناب آقای سید محمد باقر حسینی به تشریحِ فعالیتهای مختلف و برنامه های امسال اتحادیه دانشگاهیان افغانستان پرداختند.
در بخش بعدی برنامه شاعر عزیز کشورمان جناب آقای استاد سیدابوطالب مظفری حاضران را به خوانش شعری فاخر در مورد انتحار که در سفر ایشان به مرز نمیروز سُروده شده بود مهمان کردند که تشویق و تحسین حاضران را در پی داشت.
👈 همچنین در این مراسم اشاره ای به حوادث اخیر افغانستان و لزوم همبستگی و ارزش جایگاه علم در پیشگیری از بروز اینگونه حوادث با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای فصیحی غزنوی شد و در ادامه نیز حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای رضوی با بیان نکاتی پیرامون علل و دلایل عدم دین محوری در زندگی جوانان امروز، مستمعین را بهره مند ساختند.

👈 در این محفل بزرگ دانشجویی دو تن از دانشجویان نخبه و رتبه های برتر کنکور سراسری ارشد، آقایان مهدی غلامی و مهدی جعفری نیز حضور داشتند که با توجه به موضوع برنامه و ارزش جایگاه علم، از طرف شورای مرکزی دوره ۲۲ با اهدای هدیه ای به رسم یادبود از ایشان تقدیر و تشکر به عمل آمد .

👈 در پایان مراسم دانشجویان و میهمانان عزیز پس از قرائت دعای دلنشین سلامتی امام زمان( عج الله تعالی فرجه الشریف ) و مداحی جناب آقای علیرضا یوسفی بر سر سفره های افطار صفوف بندگی تشکیل دادند و شبی سرشار از عطر خدا را رقم زدند.