اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان
باسمه تعالی
گزارش جلسه با سرکنسول جناب اقای دکتر راغی
مورخ ۹۶/۸/۱۷ دیداری بین اعضای شورای مرکزی ا.د.ا با جناب آقای دکتر راغی سرکنسول محترم جنرال قونسلگری ج.ا.ا ؛ در دفتر ایشان برگزار شد.
درابتدای جلسه بعد از معارفه ؛
اعضای شورای مرکزی با تقدیر وتشکر از فعالیتهای کنسولگری وکارکنان وفعالیتهای انان برای تسهیل کار تذکره وپاسپورتهای الکترونیکی صحبت های خود را آغاز نمودند و اعلام شد که اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان تمام تلاش خود را برای همکاری با کنسولگری انجام خواهند دادوخوشحال خواهند شد که همکاری هادوجانبه باشد و دراین خصوص پیشنهاداتی را بیان کردند.
سرکنسول افغانستان در مشهد ضمن تشریح فعالیت ها و پیگیری های این نمایندگی از زمان شروع کار صدور تذکره و پاسپورت و همچنین برگزاری نشست با مسئولین دانشگاه فردوسی و … توضیحاتی دادند.
و همچنین اعلام کردند هرچند بخشنامه‌ای در مورد عدم دریافت هزینه پاسپورت به نمایندگی‌های افغانستان در ایران ابلاغ نشده، اما طی مکاتباتی با وزارت خارجه افغانستان موضوع را پیگری کرده‌ و به زودی خبرهای خوشی اعلام می‌شود.
سرکنسول افغانستان افزودند فعلا در جریان جزئیات نیستیم ولی گویا از طرف دولت افغانستان با صدور پاسپورت رایگان برای دانشجویان موافقت شده است و پس از بررسی درخواست شما و نامه هایی که ما فرستاده ایم به زودی نتیجه مطلوب حاصل شده وپاسپورتهای الکترونیکی برای دانشجویان رایگان خواهد شد .
 بعد از ان نمایندگان ؛ یاداور این موضوع شدند که اتحادیه هم از داخل کشور با درخواست از مقامات پیگیر این مسئله  شده و امیدواریم که با درخواستهای ما وشما این کار سریعتر انجام شود.
سپس در خواست همکاری هایی از جانب اتحادیه بیان شد که سرکنسول محترم بعد از بررسی مواردی را پذیرفت .
و همچنین لازم دانسته شد سایر مشکلات چه در بخش دانشگاهی و چه جامعه مهاجر از جانب اتحادیه به ایشان اعلام شود.
درانتها پس از استقبال همکاری کنسولگری و اتحادیه در برنامه های آینده ؛ نمایندگان دانشجویان هدیه ای به پاس زحمات وخدمات سرکنسول به ایشان ارائه کردند.