اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان

💫💫 بسمی تعالی

📝 گزارش همایش بزرگداشت روز دانشجو و هفته وحدت :

🔻این محفل با حضور پر شور چهره های علمی، ادبی، فرهنگی، هنری دانشجویان و همچنین مهمانانی ویژه همچون جناب آقای سید نور الله راغی سرکنسول محترم جمهوری اسلامی افغانستان و همراهان گرامی شان و جناب آقای جعفر نژاد نماینده اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی در تاریخ ۹۶/۰۹/۱۷ در مکان سالن همایش مهندس مشکی برگزار شد.

🔻مراسم با قرائت قرآن و پخش سرود ملی دو کشور با اجرای دو مجری توانمند آقای علی حسینی و آقای محمد عیسی بیگ زاده و خوش آمد گویی مسئول کمسیون فرهنگی ا.د.ا جناب آقای سید محمد باقر حسینی آغاز گردید.

🔻در ادامه سر کار خانم نجفی یکی از اعضای پر تلاش ا.د.ا با صحبت های صمیمانه و گفتگوی دوستانه دانشجویان را مخاطب قرار داده ومسئولیت آنان در قبال جامعه را یاداوری کردند.

🔻پس از آن جناب آقای سید نور الله راغی سر کنسول محترم به عنوان سخنران ویژه مراسم به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان پس از تبریک میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) و روز دانشجو، به وظایف اصلی و مهم دانشجویان پرداختند و تاکید کردند که دانشجو باید ظرفیت و توانمندی خود را بالا ببرد. سپس ایشان بخش بعدی سخنان خود را به موضوع صدور تذکره و پاسپورت های الکترونیکی که سوال دانشجویان بود اختصاص دادند. ایشان ضمن اشاره به نامه نگاری های متعدد و مراجعات شخصی خویش به افغانستان و تلاش های شبانه روزی همکارانشان در کنسولگری جهت رفع مشکلات و انجام امور هموطنان به حضار اطمینان خاطر دادند که از هیچ تلاشی برای بهبود و حل مشکلات آنان دریغ نمی کنند.

🔻سپس با مداحی فرح بخش جناب آقای استاد شجاعی برنامه ادامه پیدا کرد.

🔻بعد آن گپ و گفت صمیمانه با حضور برخی پیشکسوتان ا.د.ا که در ادوار مختلف، دبیری اتحادیه را بر عهده داشتند اجرا گردید و هر کدام از عزیزان پیشکسوت خاطرات و نکات ارزنده ای را به مخاطبان و حضار ارائه کردند.
✨ در پایان این بخش، خبر بسیار خوشحال کننده و مسّرت بخش ِ اخذ مجوز رسمی فعالیت برای اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان اعلام شد که ضمن غافلگیری دانشجویان و حضار باعث شادمانی و سرور قلبی حاضران و جامعه ی مهاجر گردید.

🔻در دیگر بخش این مراسم از بنر سر درب و مجوز رسمی فعالیت ا.د.ا توسط آقای راغی به همراهی آقای جعفر نژاد و اعضای شورای مرکزی رو نمایی شد.
جناب آقای راغی و جناب اقای جعفر نژاد ضمن عرض تبریک به دانشجویان، برای این مجمع دانشجویی و کشور افغانستان آرزوی موفقیت و کامیابی داشتند. سپس آقای سید محمد حسینی دبیر اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان از دو نهاد کنسولگری افغانستان و اداره اتباع به دلیل همکاریشان برای دریافت مجوز ا.د.ا کمال قدردانی و تشکر را داشتند.

🔻بخش بعدی برنامه اجرای مسابقه بود که با حضور شش تن از حضار برگزار و به شرکت کنندگان جوایزی اهدا گردید.

در بخش پایانی این مراسم موسیقی سنتی زنده با اجرای دل انگیز جناب آقای سجادی برگزار گردید که اقبال عمومی را در پی داشت.