اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان

این برنامه در روز جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ مصادف با ۲۳ ام رمضان المبارک ۱۴۳۹ با حضور پرشور، بالغ بر ۸۰۰ دانشجو، در مسجد المهدی واقع در مفتح ۱۷ برگزار گرددید!

 

ابتدا با صوت دلنشین قرآن کریم توسط اقای مرتضی قربانی آغاز گرددید!

 

سپس ” جناب آقای احمد مظفری ” مسئول کمیسیون فرهنگی اتحادیه، ضمن عرض خوش آمد و قبولی طاعات و عبادات به روزه داران گرامی، ابراز خرسندی کردند که با توجه به فضلیت این ماه و اهمیت مقوله روزه داری و ثواب اطعام روزه داران، بار دیگر توفیقی نصیب اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان گشت تا در ترویج و اشاعه ی هر چه بهتر فرهنگ دینی خود، افتخار میزبانی دانشجویان روزه دار گرامی را داشته باشد، همچنین ضمن تبریک و آرزوی سلامتی و موفقیت از نخبگان که در آزمون کارشناسی ارشد۹۷ خوش درخشیدند، از تمامی عوامل و کسانی که در برپایی ایم مراسم افطار زحمت کشیدند، کمال تشکر و قدردانی را داشتند!

 

پس از ایشان سخنران برنامه، ” جناب حجت الاسلام و المسلمین استاد صدر ” ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات به دانشجویان گرامی، اذعان کردند; جوان ویژگی های دارد مانند توان و انرژی، که تحرک و نشاط و پویایی را در پی دارد.

تغییرپذیری، تحول خواهی،آرمانگرایی،شجاعت وریسک پذیری از ویژگی های بارز دوران جوانی است. آنچه که خیلی مهم است و جوان نباید از آن غافل باشد، این است که دوره جوانی و سرمایه های وجودی فوق یک فرصت است و برای همیشه باقی نمی ماند، فلذا بسیار مهم است که جوان این فرصت را درک کند، وگرنه نمی تواند از سرمایه های وجودی خویش بهره برداری سودمند و مفید را ببرد، در نتیجه عامل مهمی که باعث می شود جوان به این دیدگاه برسد، درک درست از کلیت زندگی به عنوان یک مقطع از هستی است!

    

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته